Nasza Filozofia

Wiele internetowych “full service” firm prawniczych nie oferuje właściwie niczego więcej od pobłyskującej internetowej strony pełnej trudnych do połączenia informacji i usług polegających na kompletacji dokumentów. My natomiast jesteśmy przekonani, że prawo imigracyjne, podobnie z reszta jak każdy inny rodzaj prawa, nie może być praktykowane “zdalnie” bez potrzeby osobistego kontaktu. Udowodniono już o wiele razy chyba za dużo, że tylko długi wywiad na miejscu w biurze jest w stanie dostarczyć wystarczającej ilości informacji do podjęcia sensownej decyzji w kwestii dalszego postępowania.

Nasze długoletnie doświadczenie podpowiada, że nie istnieje coś takiego jak standartowa sprawa albo za dużo ostrożności w relacjach z federalną biurokracją, a szczególnie w tej delikatnej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwowego dziedzinie. Prawo imigracyjne jest złożonym organizmem ustawowych zasad oraz sądowych i administracyjnych decyzji nałożonych na wiele warstw regulacji niższego rzędu. Niektóre z nich są całkiem lokalne i “zrób to sam” rady zwykle nie na wiele mogą się przydać.

Zważywszy chociażby tylko na powyższe, nikomu nie radzimy udawać się na przesłuchanie legalizacyjne (adjustment interview) które jest dzisiaj prawie normą we wszyskich bez mała rodzajach spraw, bez asysty doświadczonego adwokata. Podobnie, nie próbowałbym składać podania o certyfikat pracy bez pomocy kogoś doświadczonego w dziedzinie, a szczególnie kiedy potencjalny beneficient przebywa w USA w nie do końca pewnym tymczasowym statusie albo bez żadnego statusu w ogóle. Nawet podanie legalizacyjne w oparciu o małżeństwo z obywatelem lub obywatelką amerykańską przestało już być sprawą rutynową. Jeszcze do niedawna tego typu sprawy nie wymagały niczego zbytnio ponad zestawu szczegółowo przygotowanych formularzy i wspierających dokumentów. Obecność adwokata podczas legalizacyjnego interview była zwykle a la carte opcją oferowaną zwykle kandydatom z cokolwiek pogmatwaną imigracyjną historią albo potencjalnie dyskwalifikującą kryminalną przeszłością. Dzisiaj, co jak się wydaje jest reakcją na falę podejrzanej jakości podań całkiem bezsprzecznie spowodowaną grzęznącą reformą imigracyjna, krótkie, prawie konwersacyjne interviews znane z niedawnej przeszłości zamieniły się w długie, intensywne pseudo-przesłuchania.
Są to tylko przykłady typowych sytuacji które mogą doprowadzić do wielu nieporzebnych komplikacji. Dodatkowy koszt wynajęcia doświadczonego adwokata musi być brany oczywiście pod uwagę ale konsekwencje nierostropnych usiłowań pokonania imigracyjnych przeszkód mogą łatwo okazać się idealnym przykładem pozornych oszczedności. Nasze stawki to przeważnie proste i pozbawione ryzyka sztywne z góry ustalone opłaty. Tylko sprawy o bardziej nieprzewidywalnej naturze, wymagające dogłębnej analizy prawa, wizyt w sądzie albo skomplikowanych wniosków sądowych są oparte na tradycyjnej zasadzie stawek godzinowych albo, w sytuacji gdzie jest to tylko możliwe, na kombinacji stawek sztywnych ze stawką godzinową. Jesteśmy całkiem świadomi faktu, że nasi klienci generalnie nie należą do przysłowiowego już jednego procenta i dlatego staramy się pomagąć naszym klientom w najbardziej ekonomiczny sposób możliwy.

Z naszymi biurami można kontaktować się w dowolnych godzinach. Z przyjemnością przedyskutujemy przez telefon każdą sprawę w zakresie jakim będzie to praktyczne. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak, jak zawsze z resztą, umówić się na osobistą konsultację w jednym z naszych biur. Nasza jednorazowa konsultacja, bez względu na czas który będzie potrzebny do omówienia sprawy i przeanalizowania związanych z nią kwestii wynosi $150. Opłata jest zawsze potrącana od całości honorarium, jeżeli umowa zostanie podpisana w przeciągu następnych 6 miesięcy.